Испания на 1/8-финал след 3:0 срещу Турция

Испания се оказа прекалено голяма хапка за Турция. Европейските шампиони победиха южната ни съседка с 3:0 и се класираха за следващата фаза на турнира. Мачът се игра на стадион „Алианц Ривиера” пред 30 000 зрители.

Испанците захапаха турския отбор още от самото начало. Атаките заваляха буквално една след друга, но късметът и защитата на Турция изтраяха до 34-та минута, когато Нолито намери непокрития Мората, който откри с глава. Само три минути по-късно резултатът беше 2:0. Голът бе записан на сметката на Нолито.

В 47-та минута Морато матира Турция отбелязвайки трети гол за Испания. До края на срещата испанците се дръпнаха назад и разчитаха на контраатаки.

Така след този мач Испания е сигурен участник на 1/8-финалите, а Турция напуска Евро 2016.