Италия детронира Испания

Италия детронира европейския шампион Испания. Италианците надиграха именития си съперник с 2:0 и се класираха за четвъртфиналите на Евро 2016.

Срещата започна със силен натиск на Италия, което паникьоса испанците. Те очакваха съвсем различна игра. Тактиката на „Скуадра адзура” сработи в 33-та минута, когато Джорджо Киелини вкара рикоширала топка от пряк свободен удар. Така италианците се прибраха на почивката с гол преднина.

През втората част атаките към двете врати валяха една след друга, като леко преимущество отново имаха италианците. В заключителните минути нещата се обърнаха – испанците заиграха ва банг и притиснаха съперника си в наказателното поле. Късметът обаче не бе на тяхна страна. И както често се казва „като не вкарваш ти вкарват”, Италия реализира второто си попадение. То падна в продължението на двубоя. Негов автор бе Грациано Пеле.

С тази победа „Скуадра адзура” си отмъсти до голяма степен на испанците, които ги унижиха на финала на Евро 2012, побеждавайки ги с 0:4.

На четвъртфиналите Италия ще играе срещу не кой да е, а световния шампион Германия.