Италия се класира на 1/8-финалите на Евро 2016 с гол в 89-та минута

Италия е сигурен осминафиналист на Евро 2016 след победа над Швеция с минималното 1:0. Двубоят се игра на препълнения „Стадиум Мунисипал” в Тулуза.

По-голямата част от първото полувреме играта бе концентрирана в центъра на терена. Шведите бяха отбора, който създаде повече положения, но опитната защита на италианците не даде шанс на Ибрахимович и компания. Италия разчиташе на контри, но до полувремето гол не падна.

След почивката нещата се обърнаха на 180 градуса – по активният отбор беше Италия. И по-чистите положения бяха за италианците. В 82-та минута Марко Пароло уцели греда. Седем минути по-късно падна и единственото положение в срещата. Симоне Дзадза отклони топката към Едер, който нахлу в наказателното поле и превзе вратата на Швеция.

Така Италия продължава с пълен актив от точки от два мача, а Швеция има само една точка