Русия измъкна точка от Англия

Русия и Англия не успяха да се победят в дербито на В група на Евро 2016. Двата отбора завършиха при резултат 1:1, като руснаците успяха да изравнят във втората минута на продълженията. Мачът се игра на „Стад Велодром“ пред 60 000 зрители.

През по-голямата част от срещата инициативата беше на страната на англичаните, но късметът не бе на тяхна страна. На три пъти гредата помогна на руснаците.

Все пак Англия достигна до попадение, което падна от пряк свободен удар. Негов автор бе Ерик Дайър.

Въпреки гола и продължилото надмощие на британците, руския отбор не се пречупи. Сборная успя да изравни буквално в последната минута на двубоя. Васили Березутцки се извиси най-високо в наказателното на англичаните след центриране и насочи топката в левия ъгъл на вратата, охранявана от Джо Харт.

С поделената точка Англия и Русия заеха второ място във временното класиране. Лидер е Уелс, който победи по-рано Словакия с 2:1.