Словакия матира Русия

Считаният за най-голям аутсайдер в група В на Европейското първенство по футбол – Словакия победи Русия с 2:1 и се върна в битката за следващия кръг на турнира. Двубоят се игра пред 45 000 зрители на „Стад Пиер Мороа”.

Тактиката на словаците през целия мач беше блестяща. Те се бранеха умело и създавах изключително бързи и опасни атаки, стъписвайки защитата на руснаците.

Първото попадение в мача падна в 32-та минута. Полузащитникът на Словакия Владимир Вайс нахлу в наказателното поле на руснаците и с премерен удар прати топката в десния ъгъл на Игор Акинфеев.

Русия се опита бързо да върне попадението, но се оголи в защита, което беше наказано от Марек Хамши, който вкара за 2:0 в 45-та минута.

През втората част нещата не се промениха коренно – руснаците владееха топката повече, а словаците организираха по-опасните атаки.

Все пак в 80-та минута „Сборная” успяха да намалят резултата. Брилянтна три ходова атака завърши с гол на Денис Глушаков. Последните минути на двубоя преминаха под сериозен натиск на руснаците, но до изравнителен гол не се стигна.

Така от два мача Словакия има 3 точки, а Русия - само една. Утре един срещу друг, от тази група, ще играят Уелс и Англия.