Франция се класира на 1/4-финалите

Франция и Република Ирландия изнесоха страхотен за окото футбол в осминафинален сблъсък на Евро 2016. Станахме свидетели почти на всичко – дузпа, червен картон, три гола.

Развоят на срещата започна прекрасно за ирландците, които получиха дузпа след нарушение на Пол Погба срещу Шейн Лонг. Зад бялата точка застана Роби Брейди, който не пропусна.

Този гол обърка французите, които до края на полувремето не успяха да сътворят нищо смислено.

След почивката обаче Франция изглеждаше по друг начин. „Петлите” натиснаха здраво Ейре и това даде резултат. В рамките на три минути Антон Гризман обърна резултата и матира ирландците. Головете паднаха в 58-та и 61-та минути.

В 67-ата минута ситуацията за Ирландия стана още по-тежка, след като Шейн Дъфи получи червен картон за нарушение срещу Гризман пред наказателното поле на Ирландия.

До края на срещата Франция можеше да вкара още един, но гредата спаси удара на Андре-Пиер Жиняк.

Така с резултат 2:1 французите продължават на четвъртфиналите, където ще очакват победителя от двубоя Англия – Исландия.