Хърватия победи категорично Турция и оглави група D

Хърватия победи Турция с 1:0. Mачът бе първи от група D на Евро 2016. Двубоят се игра на „Парк де Пренс”.

През по-голямата част на първото полувреме инициативата бе на страната на Хърватия. Те създавах по-опасните атаки и владееха повече топката. Натискът даде резултат в 31-та минута, когато Лука Модрич с топовен изстрел извън наказателното поле направи резултата 1:0.

До края на полувремето „шахматистите” имаха още няколко възможности за гол, но не успяха да се възползват. Така при резултат 1:0 двата отбора се прибраха на почивка.

Втората част стартира по-подобен начин на първата - със силен натиск на Хърватия. В 51-та минута Дариел Сърна удари горната напречна греда след изпълнение на пряк свободен удар.

Последваха още по-силни минути за хърватския отбор. Сърна и Марчело Брозович изпуснаха да покачат резултата. В 71-та минута И́ван Пе́ришич удари още една греда за Хърватия.

Въпреки надмощието си хърватите не успяха да стигнат до нов гол. Така с минималното 1:0 те записаха първи 3 точки на Евро 2016 и дадоха заявка за спечелване на група D, където са още отборите на Испания и Чехия