Цените на петрола не намират единна посока

Цените на петрола не намират единна посока

Цените на петрола не намират единна посока

Цените на петрола не намериха единна посока в ранната търговия във вторник, като данните за китайската икономика, показващи затруднено възстановяване след пандемията, компенсираха очакванията за удължаване на съкращенията на доставките от водещите членове на ОПЕК+ Саудитска Арабия и Русия, предаде Ройтерс.

Към 9:00 часа българско време сортът Брент поевтиня с 0,10 долара, или 0,11%, до 88,90 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се повиши с 0,34 долара, или 0,40%, до 85,89 долара за барел.

Очаква се Саудитска Арабия да удължи доброволните си съкращения на добива до октомври, а Русия ще разкрие ново споразумение за съкращаване на доставките на ОПЕК+ тази седмица, съобщи нейния вицепремиер Александър Новак.

Москва вече обяви, че ще намали износа с 300 хил. барела на ден септември, следвайки съкращението с 500 хил. барела на ден през август. Освен това се очаква Рияд да запази намалението на добива от 1 милион барела на ден и през октомври.

„Като се имат предвид пазарните очаквания, малко вероятно е двата производителя да се отклонят от удължаване и така да рискуват разпродажба на пазара“, посочиха в бележка до клиенти анализатори от ING.

От друга страна, проучване в частния сектор показа във вторник, че дейността в областта на услугите в Китай се е увеличила с най-бавния темп от осем месеца, тъй като слабото търсене продължава да измъчва втората по големина икономика в света и стимулите не успяха да съживят значително потреблението.

Анализатори отбелязват, че пазарите са оценили неотдавнашните усилия на Китай да стимулира икономиката, компенсирайки подкрепата от очакваните съкращения на доставките на петрол.

В Япония, третата по големина икономика в света, разходите на домакинствата през юли са паднали с 5,0% спрямо година по-рано, което е по-дълбок спад от прогнозираното понижение от 2,5%. Това също така е пети месец на спад.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ