Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|КЕВР проверява високите сметки за ток
Комисията за енергийно и водно регулиране проверява електромерите на потребителите с драстична разлика в данните след жалбите за високи сметки в периода ноември 2025 - януари 2026 година.
Регулаторът работи по около 2200 жалби, включително пренасочени от електроразпределителните дружества, съобщи председателят на регулатора Пламен Младеновски.
Установено е, че при 20% от жалбоподателите има ръст на потреблението с 10%, но има и жалби за многократно завишено потребление, каза още Младеновски.
"Част от тях отдаваме на това, че те са в нови сгради, които не са експлоатирани преди, но при останалите със сигурност колегите в момента работят по това, идентифицират тези обекти и демонтират електромерите за проверка в независима лаборатория, независима и от електроразпределителните дружества. При технически грешки естествено ще бъде коригирана фактурата, но при установена умишлена злоупотреба ще бъде наложена санкция. Процентът на тези с технически грешки е много малък", обясни председателят на КЕВР.
Проверките ще продължат, докато бъдат разгледани всички сигнали, посочи още Пламен Младеновски.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.