Петролът на ОПЕК поевтиня с близо 1 долар

Петролът на ОПЕК поевтиня с близо 1 долар

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се понижи до 77,47 долара в понеденик, информира днес на сайта си петролният картел.

В петък барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 78,61 долара. Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар. "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Осъдиха Tesla да плати обезщетение от 243 млн. долара заради катастрофа с автомобил с автопилот
Задавайте си тези въпроси всеки ден, за да бъдете по-успешни
Амир Хатами: Израел продължава да представлява сериозна заплаха за сигурността на Иран
Дюселдорф ще приеме деца от Газа и Израел след инициатива на Хановер
"Германците трябва да работят по-дълго" - непопулярното искане на икономическия министър на страната намира подкрепа
Четири грешки, които убиват вашето SEO
Министър Борислав Гуцанов: Вече имаме подадени 24 заявления за подпомагане от пострадали от пожарите
Признаците за изключителни лидерски умения