Петролът на ОПЕК прескочи границата от 85 долара за барел

Петролът на ОПЕК прескочи границата от 85 долара за барел

Средната цена за барел петрол на Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) се повиши до 85,31 долара в петък, информира днес на сайта си петролният картел. 

В четвъртък един барел от кошницата на ОПЕК се търгуваше за 84,47 долара. Цената на петрола на ОПЕК се определя на база на т.нар "петролна кошница", в която влизат 13 сорта петрол за износ от държавите членки на организацията – Саудитска Арабия, Ирак, Нигерия, Либия, Ангола, Иран, Кувейт, Венецуела, ОАЕ„ Алжир, Габон, Конго и Екваториална Гвинея.

На 3 юли 2008 г. е отчетена най-високата цена на "кошницата на ОПЕК" – 140,73 долара за барел. Определянето на цената на барел петрол става чрез извеждане на средна аритметична величина от котировките към момента на закриване на търговията с всички сортове от "кошницата на ОПЕК" предходния работен ден. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Наводнението в Елените взе три жертви, областната управа на Бургас помоли армията за помощ (ВИДЕО)
Бедствено положение в община Трън
„Топлофикация София“ започва поетапно пускане на парното
В очакване на присъда: Рапърът Пъф Деди иска да прави платформа с AI със съкилийника си китайски бизнесмен
Премиерът на Полша нарече продължаващите руски провокации "нов вид война"
Придобиването на EA за 55 млрд. долара е „голяма победа“ за инвеститорите, но поражда несигурност за геймърите
Времето: Валежите от дъжд и сняг продължават
Учени откриват маркери на заболявания в клетките с помощта на AI