Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Петролът поевтинява, тъй като лепкавата инфлация в САЩ засилва опасенията за търсенето
Цените на петрола се понижиха в ранната търговия в понеделник тъй като вниманието на инвеститорите се върна към перспективите за търсенето на фона на докладите за по-високи производствени цени в САЩ, които предизвикаха опасения, че лепкава инфлация и по-високите лихвени проценти ще ограничат растежа на потреблението на гориво, пише Ройтерс.
Към 09:00 часа българско време сортът Брент поевтиня с 0,62 долара, или 0,74%, до 82,85 долара за барел. Цената на американския лек суров петрол WTI се понижи с 0,38 долара, или 0,48%%, до 78,81 долара за барел.
„WTI и Брентът се понижиха в понеделник сутринта, тъй като инвеститорите се приспособиха към страховете от страна на търсенето след значителен скок в стойностите на индекса на цените на производител в САЩ“, посочи в изследователска бележка анализаторът на Phillip Nova Приянка Сачдева.
Цените на производител в САЩ се повишиха повече от очакваното през януари на фона на големият ръст в разходите за услуги, което може да засили опасенията за инфлацията.
Пазарите също така тепърва ще видят посоката на търсенето от Китай, след като тази страна се завърне от едноседмична ваканция по случай Китайската нова година, докато Денят на президентите в Съединените щати ще запази търговията относително приглушена.
Освен това членове на Федералния резерв в петък сигнализираха за „търпение“ към намаляване на лихвените проценти.
През уикенда напрежението в Близкия изток продължи, тъй като израелските нападения оставиха втората по големина болница в ивицата Газа извън експлоатация, а йеменските бунтовници хуси, поеха отговорност за нападение срещу петролен танкер, пътуващ за Индия.
Организацията на страните износителки на петрол (ОПЕК) ще бъде в състояние да покрие „повечето нива на смущения“, отбеляза анализатори на ANZ Research в бележка до клиенти, тъй като свободният капацитет на групата е на осемгодишен връх от 6,4 млн. барела петрол на ден .
„На пазара също беше напомнена несигурната перспектива за търсенето, като Международната агенция по енергетика предупреди, че се очаква растежът да загуби силата си през 2024 г.“, каза посочи. Агенцията прогнозира пазарен излишък през годината.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Компании | Advertorial |Светът на парите: Стратезите от Уолстрийт очакват силен ръст на корпоративните печалби през тримесечието
Финанси |Президентът на Иран: Дипломацията е ключова, но недоверието към САЩ остава
Свят |При 87.23% обработени протоколи: „Прогресивна България“ е първа, ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС с минимална разлика
България |МВнР: Приключиха изборите зад граница
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |При 78,24% обработени протоколи: „Прогресивна България“ води с 44,5%, втори са ПП-ДБ с 13,7%
Политика |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.