„Газпром” започва да строи „Турски поток”

Икономика

„Газпром” взе решение да започне да изгражда морския участък на „Турски поток”, обяви шефът на руската компания  Алексей Милер.

„Днес в „Газпром” бе взето решение за начало на строителството на морския участък от газопровода „Турски поток”, от днес започва работата по подготовката и мобилизицията за започване на строителните дейности”, цитира думите му РИА Новости.

Очевидно, тласък на дадения днес официален старт на проекта е постигната договореност между руския газов гигант и турската държавна газова компания Botas, която бе огласена след изявлението за началото на строежа на „Турски поток”. Двете страни най-сетне са постигнали предварителна договореност по отстъпките на доставяния на турската страна газ, предават руските медии.

Два дни по-рано се появиха информации, че преговорите са зациклили именно заради несъгласия по конкретни детайли в отстъпките и изграждането на газопровода най-вероятно ще се отложи за неопределено време.

„Имаме предварителна договорка, която засега не е оформена документално.  Но вече сме постигнали общо виждане с нашите турски партньори по формулата за отстъпките и смятам, че в най-скоро време ще оформим документално споразумението”, съобщи Алексей Милер.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ