„Газпром” подписа споразумение за газопровод към Турция

Икономика

Руският енергиен холдинг „Газпром” е подписал споразумение компанията South Stream Transport B.V. за конфиденциалност по изграждането на морски газопровод от Русия към Турция през Черно море.

„Съветът на директорите на „Газпром“ взе решение за гарантиране на защитата на получената един от друг информация, представляваща търговска тайна, в интерес на изграждането на морски газопровод от Русия към Турция през акваторията на Черно море“, се казва в съобщението на руската компания, цитирано от ТАСС.

Отбелязва се, че споразумението ще бъде в сила до 2021 г.

South Stream Transport B.V. бе създадена за строителството на морската част на „Южен поток“, припомня БГНЕС. Но след решението на „Газпром“ за спирането на проекта компанията изкупи дяловете на Eni, EdF и Wintershall в проекта. Предполагаше се, част от активите на South Stream Transport може да бъде използвана за строителството на „Турски поток”.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Спрете да гоните "вайръл" победи!
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Президентът Илияна Йотова пристигна в Ереван за срещата на върха на Европейската политическа общност