6,4 млн. евро помощ за щетите от бедствия ни дава ЕС

ЕС

Европейският съюз отпуска на България близо 6,4 млн. евро помощ от европейския бюджет за преодоляване на щетите от тежките наводнения през януари-февруари 2015 г., гласува пленарната сесия на Европейския парламент днес.

Парите са част от пакет от 16,3 млн. евро за възстановяване на инфраструктурата в България и Гърция вследствие на природни бедствия в началото на годината и ще дойдат от Фонд "Солидарност" на ЕС, съобщиха от ЕП. Точният размер на помощта е 6 377 815 евро. За Гърция точният размер на помощта е 9 896 950 евро.

Фонд "Солидарност" ще покрие част от разходите, които България е направила, след като силен дъжд и предизвикани от него наводнения и свлачища причиниха сериозни щети на диги, комуникационни мрежи и пътища, както и на частни домове и обществени сгради. Особено засегнат бе югоизточният регион на страната.

Помощта за Гърция в размер на 9,9 млн. евро е за щети, причинени от наводнения през февруари 2015 г. в два региона: Еврос (Източна Македония и Тракия) и Централна и Западна Гърция.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изненада: Чужденците в САЩ трябва да напуснат страната и да кандидатстват за „зелена карта“ от държавите си
Вътрешният министър: Има интересни имена, които са подпомагали прокурорския син да се укрива
Велико Търново обяви бедствено положение заради поройни дъждове, реките в региона критично се повишават
Учител №1 в света идва в България: Андрия Зафираку е гост на галавечер „Хоризонти 2026“
Зад оставката на шефа на разузнаването на САЩ: Търкания с ЦРУ или разногласия с Белия дом за Иран
След Велико Търново и Габровско: Реките излязоха от коритата си и в Ловешко /ОБНОВЕНА/
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Легендата на Формула 1 Ален Прост е с травма на главата след брутален въоръжен грабеж