Рубио отмени срещата с първия дипломат на ЕС
Срещата между шефа на дипломацията на ЕС Кая Калас и държавният секретар Марко Рубио във Вашингтон, планирана за 26-27 февруари, е отменена. Това каза високопоставен представител на ЕС пред репортери в Брюксел. "Върховният представител по външната политика няма да се срещне с държавния секретар Марко Рубио поради проблеми с графика му. За последен път те се срещнаха по време на Мюнхенската конференция по сигурността“, заяви говорителят пред Euronews.
Срещата беше насрочена за сряда. Калас все пак ще проведе срещи с представители на Конгреса и Сената на САЩ, за да обсъди войната на Русия срещу Украйна и трансатлантическите отношения, добави говорителят.
Калас отлетял за американската столица с очакването да седне на масата с колегата си и да разговарят за желанието на Доналд Тръмп да започне преговори с Русия и Украйна. „Тя ще се срещне с членове на делегацията на ЕС в САЩ. Ще участва и в публично събитие в института „Хъдсън“, добави говорителят на Върховния представител по външната политика на ЕС. Самата Калас обяви на 24 февруари на пресконференция в Брюксел, че ще посети САЩ, където ще се срещне с Рубио.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |На днешната дата, 20 април. 150 години от Априлското въстание
На днешната дата |Чуждестранните медии за изборите у нас: Троянският кон на Кремъл или българският Орбан?
Политика |Румен Радев: Победихме апатията. Това е победа на надеждата над страха и победа на морала
Политика |Паралелно преброяване на 95%: Пет партии в парламента, Прогресивна България с пълно мнозинство
Политика |Времето: Ще бъде предимно слънчево, но още преди обяд от запад на изток ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност
България |Вашият бизнес расте, но наистина ли напредва?
Маркетинг |Швейцария, Австрия и Великобритания губят туристи заради конфликта в Иран
Туризъм |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.