ЕК отпуска на България, Чехия, Полша и Румъния 65 млн. евро в помощ на украинските бежанци

ЕС

Европейската комисия отпуска допълнително 65 млн. евро от Фонда за убежището, миграцията и интеграцията в помощ на България, Чехия, Полша и Румъния за подслоняване на хора, прогонени заради агресията на Русия в Украйна, предава БНР. 

Четирите страни ще могат да използват средствата, така че да се подпомогне прехвърлянето на помощта за търсещите временна закрила от колективното подслоняване към частното.

Целта е търсещите закрила да бъдат подкрепени по време на преходния период, паралелно с езиково и професионално обучение, както и с достъп до социални и здравни услуги. 

Агенциите на страните членки, НПО и международни организации могат да започнат прилагането на проектите си още от днес, уточняват от Комисията.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Иран изстреля ракети към Турция, българското правителство свиква спешно Съвета по сигурността
Запрянов е разрешил преминаването на съюзнически въоръжени сили през въздушното ни пространство
Революционната гвардия на Иран обяви "тотален контрол" над Ормузкия проток
Войната на САЩ и Израел срещу Иран предизвиква сериозни затруднения в доставките на петрол и газ
Учени използват светлина, за да контролират образуването на кристали
Времето в сряда: Слънчево с пролетни температури
Тръмп: Великобритания вече не е толкова приятелска страна
Могат ли ирански ракети да ударят България?