Еврокомисар Йохансон: България и Румъния показват много добри резултати в охраната на външните граници

ЕС

Докладът на Европейската комисия за изпълнението на пилотния проект за охрана на европейските граници от България и Румъния е много положителен. Това заяви еврокомисарят по вътрешните работи Илва Йохансон преди началото на днешното заседание на вътрешните министри от ЕС в Люксембург, предава БТА. 

Това е важно за приамането на двете страни в Шенген, отбеляза тя. По нейните думи напредъкът на двете страни ще има положително отношение и по въпроса с миграцията в ЕС. Резултатите дотук са многообещаващи, обобщи Йохансон.

Тя посочи, че запазването на сигурността в Шенген ще бъде основна тема на днешното заседание на Съвета на ЕС. Вътрешните министри ще обсъдят отраженията от събитията в Близкия изток върху сигурността в Европа и въпроса за връщането на онези мигранти, за които няма основание да останат в ЕС. Онези, които могат да създадат обществена заплаха, трябва незабавно и принудително да бъдат връщани, настоя Йохансон.

Много е важно да подобрим връщанията, посочи тя. По нейните думи преговорите по промените в европейското миграционно законодателство напредват, но все още няма съгласие при какви условия мигрантите, на които не е било предоставено убежище, да бъдат връщани там, откъдето са пристигнали.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Киър Стармър нарича решението си да се оттегли като британски премиер „изключително лично“
Променливо време с облаци и кратки дъждове
Ето защо бранд основателите трябва да преосмислят PR стратегията си
Археолози откриха непокътнат град на маите в биосферния резерват Калакмул
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си