АПС и "Да, България" призоваха президента да наложи вето върху промените в Изборния кодекс

ЕС

Президентът Илияна Йотова да наложи вето върху промените в Изборния кодекс, според които в държавите, които не са членки на Европейския съюз (ЕС), могат да се образуват до 20 избирателни секции извън българските дипломатически и консулските представителства в съответната страна.

Това призова депутатът от "Алианс за права и свободи" (АПС) Джейхан Ибрямов пред журналисти пред Народното събрание.

Нека да прегледат приетите изменения и да наложи вето, каза Ибрямов. 

По-късно и от "Да, България" поискаха президентът Илияна Йотова да наложи вето върху промените в Изборния кодекс. Новината обяви пред журналисти съпредседателят на "Да, България", част от ПП-ДБ, Ивайло Мирчев.

"За съжаление, това, което ще видим, са отново опашките във Великобритания, на които бяхме свидетели години наред - хора, които пътуват по два–три часа, за да стигнат до секцията, след това стоят по половин ден да чакат опашката да стигне до тях, за да могат да дадат своя вот. Това е гавра с българските граждани в чужбина - тези, които внасят в България по три млрд. евро и заслужават поне да можем да предоставим възможност да гласуват", коментира Мирчев. 

Според него това се прави, защото Делян Пеевски "не иска гласовете от чужбина да влияят на резултата в България, защото там трудно се купуват гласове". 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Първи трейлър на филма „Часът на чудовището“
Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Христанов: Ще режем заплати на шефове на държавни горски предприятия
Маркет линкс: Доверието към правителството е 45%, а към парламента - 22%
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта