Полша отменя данъка върху автомобилите с двигатели с вътрешно горене
Гражданите на Полша няма да плащат данък върху автомобили с двигатели с вътрешно горене от 2024 г. Законът за това беше приет от предишното правителство на страната. За отмяната съобщи председателят на Сейма (долната камара на парламента) Шимон Холовня в социалната мреха X.
„Не мога да осмисля факта, че партията Закон и справедливост (бившата управляваща партия на Полша) включи данък върху собствеността на автомобили с двигатели с вътрешно горене в Националния план за възстановяване. Този данък няма да се случи“, написа политикът.
По-рано се предполагаше, че първите данъчни известия за собствениците на такива коли ще дойдат в края на годината. Размерът на данъка трябваше да зависи от мощността на двигателя и годината на производство на автомобила.
Необходимостта от въвеждане на такъв данък се наложи от програмата на Европейския съюз „Зелена сделка“, която предвижда постигане на въглеродна неутралност в страните от ЕС до 2050 г.
Националният план за възстановяване е екологична програма, одобрена за Полша през юни 2022 г. от Брюксел. Значителна част от средствата, обещани на Полша от Европейския съюз, беше планирано да бъдат използвани за опазване на климата и цифрова трансформация.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Rolls-Royce сключи сделка за изграждане на малки ядрени реактори в Швеция
Компании |Президентът на FIFA посети съблекалнята на Иран и подкрепи играчите
Спорт |Крахът на социалния консерватизъм и опасностите пред Европа
Общество |Председателят на Европейския парламент иска разследване срещу евродепутат, близък до Русия
ЕС |Франция се подготвя за тежка гореща вълна от 39 градуса в близките дни
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |Времето: Ветровито със следобедни валежи
България |Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
Свят |ЕС обвинява Китай, че обучава руски войници за войната в Украйна
Свят |Футболен хазартен спекулант загуби 1 млн. долара след залог за Испания в мача с Кабо Верде на Световното
Спорт |Бюджетната комисия одобри на второ четене вдигането на тавана на дълга
Политика |Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Свят |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.