Съветът на ЕС прие промени в защита на земеделците
Съветът на ЕС прие предложените промени в общата селскостопанска политика, съобразени с исканията на европейските земеделци, предава БТА.
Предвижда се те да влязат в сила до края на този месец, като основна част от тях са свързани с финансирането, управлението и наблюдението на дейностите на земеделците. Целта на тези промени е опростяване на правилата, намаляване на бюрокрацията и осигуряване на по-голяма гъвкавост за спазване на определени условия за опазване на околната среда, се посочва в съобщението на Съвета на ЕС.
При взимането на тези решения Съветът на ЕС е отчел геополитическата обстановка и последиците от нахлуването на руски войски в Украйна, както и климатичните изменения. Част от измененията ще бъдат в сила със задна дата, за да бъдат приложени при тазгодишните отчети на земеделците, които получават финансиране от ЕС.
Междувременно Eвропейската комисия удължи с още една година замразяването на митата и квотите за украинския внос в ЕС, след като Съветът на ЕС и Европейският парламент вече гласуваха предложението.
Срокът им изтича на 5 юни, след като т.нар. автономни търговски мерки бяха въведени за първи път през 2022 година като ключов елемент на подкрепата на ЕС за икономиката на страната чрез достъп до общия пазар.
От Еврокомисията припомнят, че мерките включват и подсилен механизъм за защита в полза на засегнати от вноса страни от ЕС, който позволява предприемането на бързи възстановителни действия в случай на значителни сривове на общия пазар или на пазара в някои от страните от Общността.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Думи и фрази, които подкопават вашия авторитет
Техники за успех |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |САЩ ще бъдат домакин на нови разговори на Г-20 за влиянието на войната върху храните и торовете
Свят |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 април
Хороскоп |Бивша резиденция става луксозен дом за възрастни хора
Общество |Зарязаните в Испания български ученици спали в хотел с алкохолици и наркомани
Общество | Advertorial |На днешната дата, 21 април. Рождениците днес
На днешната дата |КЕВР решава днес за новите цени на тока
Енергетика | Advertorial |Барак и Мишел Обама няма да подновят многогодишния си договор с Netflix
Бизнес |New Horizons откри втора планинска верига на Плутон
Вселена |Учени установиха най-добрият работен модел за заетост
Job Мениджър |ADVERTORIAL
Българската Pontica Solutions се превърна в предпочитан партньор на световните финтех лидери
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
Коментари
Няма въведени кометари.