Аерогарата в Делхи става първото екологично чисто „зелено летище“ в Индия

Икономика

Международното летище „Индира Ганди“ в Делхи стана първото в Индия, постигнало статут на летище с нулеви въглеродни емисии. Това съобщи операторът на летището Delhi International Airport Ltd (DIAL).

„Летище „Индира Ганди“ първоначално планираше да постигне нулеви нетни въглеродни емисии до 2030 г., но тази цел беше постигната доста по-рано от графика чрез въвеждането на възобновяеми енергийни източници, развитието на екологичната инфраструктура и използването на електрически превозни средства“, се казва в прессъобщение на оператора.

Като част от борбата за екологична сигурност летището проучва възможността за въвеждане на екологично чисто авиационно гориво, отбелязва операторът на съоръжението.  Статутът на летище с нулеви въглеродни емисии се присъжда от отрасловия  орган Международен съвет на летищата (ACI).

Международното летище Индира Ганди в Делхи е най-голямото в Северна Индия и най-натовареното летище в страната по отношение на излитания и кацания. През 2023 г. пътническият трафик на летището достигна 65 милиона души.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Почина режисьорът на „Приятели“ и „Теория за големия взрив“ Джеймс Бъроуз
„Метрополитен" подписа два договора за разширение от 2 км на метрото в "Люлин"
Защо несигурността е по стресираща от сложността?
Външният министър на Италия отмени визитата си в САЩ заради скандала между Тръмп и Мелони
Иран отново затвори Ормузкия проток заради продължаващите удари в Ливан
Как да изберете PR фирма в ерата на изкуствения интелект?
Белият дом обсъжда облекчаване на ограниченията за иранските футболисти на Световното