България в челната петица на Евростат по предпочитане на туризъм в страната

България в челната петица на Евростат по предпочитане на туризъм в страната

България е сред водещите държави в Европейския съюз по ръст на нощувките осъществени при вътрешния туризъм, показват данни на Евростат за май, 2024 г. спрямо същия месец от предпандемичната 2019 г. Статистиката потвърждава тенденцията за увеличение на интереса на българи към туризъм в страната и ни отрежда 5-то място сред държавите в ЕС.

През май 2019 г. регистрациите на български туристи  в местата за настаняване с 10 и повече легла у нас са 310 573, като те са реализирали 574 627 нощувки. През май 2024 г. регистрациите на български туристи  са 370 387, като те са реализирали 740 645 нощувки, което е с близо 29% повече в сравнение с предпандемичния май 2019 г.

Според данните от Единна система за туристическа информация през май 2024г. българските туристи са предпочели да пътуват до София, Варна, Велинград, Пловдив и Несебър, като над половината от българските туристи  в страната през май 2024 г. са били на възраст до 44 г.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Няма решение на Европейския съд по жалба срещу приемането на България в еврозоната
На днешната дата, 6 декември. Никулден
МФ публикува новия проектобюджет в полунощ: И приходите, и разходите са занижени с малко над 1 милиард евро
МААЕ съобщи, че защитният саркофаг на АЕЦ Чернобил е повреден от дрон
Борисов: Да следваме примера на Тръмп, не трябва да наливаме вода с руските активи в мелницата на войнолюбците
Неизвестно за известните: Учители обявяват Едисон за глупак, но любимото му бизнес творение електрифицира света
Без съществени резултати от двудневните консултации между САЩ и Украйна в Маями
Бундестагът прие закона за връщане на наборната военна служба в Германия