Bank of America очаква "меко приземяване" на икономиката на САЩ

Икономика

Стратезите на Bank of America все още очакват "меко приземяване" на американската икономика вместо рецесия, заяви шефът на банката Брайън Мойнихан по време на събитие в Ню Йорк.

"Няма да има рецесия", каза Брайън Мойнихан, като добави, че потребителските разходи остават силни въпреки лекия спад от началото на годината.

Миналата седмица финансовият директор на BofA Аластър Бортуик заяви, че вероятността за рецесия в САЩ намалява. Ръководството на Федералния резерв също не очаква спад на американската икономика.

Междувременно инфлацията продължава да буди безпокойство, отбеляза Мойнихан. По-специално той посочи стачките на холивудските сценаристи и актьори, както и на работниците в автомобилната индустрия, които настояват за по-високи заплати, което е важен фактор за повишаването на цените.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Слънчево утро, но следобед ще се заоблачи, а на места и ще превали
Върнете стратегическия сторителинг обратно в центъра на растежа
На днешната дата, 23 юли. Рождениците днес
САЩ и Саудитска Арабия подписаха знаково ядрено споразумение
Цените на петрола се повишиха до шестседмичен връх на фона на ескалацията на напрежението в Близкия изток
Депутатите одобриха бюджетите на ДОО и НЗОК за 2026 година
ЕС одобри сливането на Paramount и Warner Bros за 110 милиарда долара