Бизнесът поиска срещи с партиите в парламента. Първи се отзоваха от "Български възход"

Бизнесът поиска срещи с партиите в парламента. Първи се отзоваха от Български възход

Бизнесът поиска срещи с партиите в парламента следващата седмица. Първата вече е ясна – тя е с партията "Български възход" на Стефан Янев и ще се състои в понеделник. Това обясни в ефира на NOVA NEWS председателят на Управителния съвет на Асоциация на индустриалния капитал в България Васил Велев.

"Има служебен кабинет, който се справя не лошо, със сигурност по-добре от предишния. Това пролича в енергетиката. Очевидно дневният ред на политиците се разминава с дневния ред на гражданите, на бизнеса, на домакинствата. Затова ще инициираме срещи с парламентарните групи", каза Велев.

Той припомни, че на 6 октомври Съветът на Европа прие регламент относно спешна намеса за справяне с високите цени на електроенергия.  

"Всякакви глупави лозунги, че бизнесът трябва да се приспособи към високите цени на енергия очевидно са неуместни. Даже Европейския съвет разбра, че това означава бизнесът да се изнася от Европа. Мярката, която имаме до края на годината, следва да бъде удължена до средата на следващата и надградена, а не влошена”, коментира Велев.

Бизнесът обаче вече отхвърли идеите на министерството на енергетиката, припомни Васил Велев. "До вторник трябва да дадем нашите предложения. А те са българските потребители да имат конкурентни цени на електроенергията с потребителите в ЕС. Говорим и за газа. За електроенергията това е лесно достижимо, ако не се опитваме да задържим свръхприходи в енергетиката, за до може някои хора да си ги напълнят по джобовете", каза Велев. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Сирия отново ще се внедри в световната икономика след 14 години като държава-парий
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16