Дьо Гало: ЕЦБ трябва да понижи лихвите след известе период на плато през 2024 г.

Дьо Гало: ЕЦБ трябва да понижи лихвите след известе период на плато през 2024 г.

Европейската централна банка трябва да намали лихвените проценти в някакъв момент през 2024 г., след като задържи депозитната лихва на ниво от 4% достатъчно дълго, за да гарантира, че е намалила инфлацията, каза членът на Управителния съвет на ЕЦБ Франсоа Вилроа дьо Гало, цитиран от Блумбърг.

„Между увеличението на лихвите, което, с изключение на някакви изненади, приключи, и намалението, което трябва да се случи в някакъв момент през 2024 г., ще има плато“, каза дьо Гало по радио France Inter във вторник.

Управителят на централната банка на Франция отбеляза, че ЕЦБ ще намали лихвените проценти въз основа на данни и независимо от каквото и да е действие на Федералния резерв на САЩ.

„Искам да настоявам за това търпение, това плато, защото ако намалим лихвите твърде рано, рискуваме да изпаднем отново в болестна инфлация“, каза той. „Лекът е ефикасен, макар и не винаги е приятен. Но да сме напът да победим инфлацията е страхотна новина за французите, покупателната способност и икономическия растеж“, добави Дьо Гало.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски в извънредно обръщение: Украйна е изправена пред труден избор, но и най-твърдият метал се огъва
Изследване: Окото може да се „рестартира“ и да възстанови увреденото зрение
18+: Pornhub поиска от техногигантите механизъм за контрол на възрастта
Холивудската звезда с два „Оскара“-а Кевин Спейси загуби дома си и изнася концерти по клубове
На фокус следващите седем дни: Черен петък и нов бюджет
Восъчна фигура на принцеса Даяна се появи в музея Гревен
Как да се уверите, че другите ще запомнят казаното от вас?
Чатботът Grok на Мъск сравнява създателя си с Леонардо да Винчи, Нютон и Майк Тайсън