Fitch премахна рейтингите на Беларус заради липса на данни

Икономика

Международната рейтингова агенция Fitch Ratings премахна рейтингите на Беларус, включително дългосрочния рейтинг за неизпълнение на задълженията в чуждестранна валута (IDR) на ниво "RD" (ограничено неизпълнение), се казва в изявление на агенцията.

"Оттеглянето на рейтингите на Беларус се дължи на липсата на достатъчно участие от страна на емитента в рейтинговия процес. По тази причина Fitch вече не разполага с достатъчно информация в подкрепа на рейтингите и съответно вече няма да проследява и предостава информация за рейтингите на Беларус", заяви агенцията.

През април тази година Fitch потвърди рейтинга на Беларус на ниво "RD". Сред ключовите рейтингови фактори агенцията посочи изпълнението на задълженията на Минск по еврооблигациите в национална валута.

В началото на септември международната рейтингова агенция S&P Global Ratings спря суверенните рейтинги на Беларус поради липса на информация в тяхна подкрепа и предупреди за възможното им премахване.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си