Мъск и китайският министър на търговията се разбраха за още инвестиции

Икономика

Собственикът на Twitter, SpaceX и Tesla Илон Мъск и китайският министър на търговията Уанг Вентао обсъдиха на среща развитието на чуждестранни компании на китайска територия, съобщи Асошиейтед прес в сряда, като се позова на китайското външно министерство.

Министър Уанг Вентао каза, че Пекин ще "подкрепи дългосрочното стабилно развитие на предприятия с чуждестранни инвестиции в Китай". Мъск на свой ред похвали потенциала на развитието на Китай и изрази желание за „задълбочаване на взаимноизгодното сътрудничество“.

Министърът на търговията също така отбеляза, че САЩ и Китай трябва да задълбочат икономическия и търговски диалог, основан на принципите на взаимно уважение и мирно съжителство.  Мъск пристигна в Пекин на 30 май. Той беше приет от министъра на промишлеността Дзин Джуанлун и министъра на външните работи Цин Ган.  Агенцията отбелязва, че китайските власти се опитват да засилят инвеститорския интерес към своята икономика.

По-рано китайското външно министерство заяви, че приветства гостуванията на предприемачи от различни страни, включително посещението на Мъск.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
Времето остава променливо, на места се очакват валежи и градушки
Защо най-талантливите служители спират да поемат рискове на работното място?