Министър предупреди за най-големия бюджетен дефицит в историята на Франция

Министър предупреди за най-големия бюджетен дефицит в историята на Франция

Сега Франция изпитва най-големия бюджетен дефицит в историята си. Това заяви френският министър на икономиката, финансите и индустриалния суверенитет Антоан Арман в ефира на радио France Inter.

„С изключение на една или две изключителни години на криза, ние сме изправени пред най-сериозния дефицит в нашата история. В това отношение ситуацията е много сериозна“, сподели министърът. В същото време Арман подчерта, че растежът на БВП на Франция изпреварва този на Германия, която винаги е била пример за Париж.

В края на 2023 г. дефицитът на френския държавен бюджет възлизаше на 173 милиарда евро.  Франция и Германия бяха изправени пред нов удар върху бизнес активността през септември. Индексът на бизнес активността и в двете страни падна под ключовото ниво от 50 пункта, което показва риск от рецесия в еврозоната.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Исторически обрат: България е на полуфинал на световното първенство по волейбол след победа над САЩ
Компания използва AI, за да превърне клиентите си в рекламни звезди (Видео)
Осъдиха Никола Саркози на 5 години затвор заради престъпен заговор с Муамар Кадафи
На днешната дата, 26 септември. Рождениците днес
Нови материали правят водолазните костюми устойчиви на ухапвания от акули
Рей Далио: Златото и нефиатните валути ще бъдат по-силни средства за съхранение на стойност с нарастването на дълга на САЩ
Зеленски е готов да се оттегли от поста си след края на войната
Цитат на деня