НСИ: Жилищата у нас поскъпнали с 16,5% за година

НСИ: Жилищата у нас поскъпнали с 16,5% за година

Цените на жилищата в България  са се увеличили средно с 16,5 на сто през третото тримесечие на годината в сравнение със същия период на миналата година, показват  данните на Националния статистически институт (НСИ). 

В сравнение с второто тримесечие на тази година жилищата в края на септември са поскъпнали най-много в София и Варна - с над 5 процента.

Като цяло цените на жилищата в страната през третото тримесечие на годината са се увеличили спрямо предходното тримесечие с малко под 4 процента. 

Националната статистика представя данни както за съществуващите, така и за новите имоти. При тях цените се вдигат съответно с 3 и с 5 цяло и шест на сто. Сред градовете с най-големи изменения в цените са Стара Загора и Бургас, при които е отчетено повишение от малко над 4 процента. 

Намаление пък е регистрирано в Русе – с почти 6 процента. Най-голям ръст в цените на новите жилища е отчетен в Югоизточния район на страната – с почти 7 процента, предаде БНР.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на ЕС одобриха предложението България да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
The Guardian: Централите на слънце и вятър в Китай са с капацитет, колкото производство на ток в Турция и Индонезия
Ердоган: Тръмп се съгласи на преговори в Турция за Украйна с участието на Путин
Румънски евродепутат внесе вот на недоверие срещу Урсула фон дер Лайен
Времето: Остава горещо, но от запад се задават валежи и градушки
Парламентарната група на ДПС-ДПС официално се преименува на "Алианс за права и свободи"
Аятолах Али Хаменей: Иран удари тежък шамар на САЩ, те не спечелиха нищо от атаките си
Дени Вилньов ще режисира новия филм за суперагента 007 Джеимс Бонд