Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Преките чуждестранни инвестиции в Китай са намалели с 31,5% от началото на годината
От януари до август 2024 г. обемът на преките чуждестранни инвестиции в китайската икономика е намалял с 31,5%. Това съобщи в. China Daily, като се позова на Министерството на търговията. По данни на ведомството преките чуждестранни инвестиции за периода възлизат на повече от 580 млрд. юана (около 81,7 млрд. долара).
Същевременно през осемте месеца в КНР са създадени почти 37 хил. нови компании с чуждестранно участие, което надхвърля миналогодишните стойности с 11,5%. Високотехнологичните производства привлякоха 12,4 % от общия приток на преки чуждестранни инвестиции, или 72,1 млрд. юана.
Това е с почти два процента повече, отколкото преди година. Същевременно резултатите от последния летен месец не бяха толкова положителни, колкото се надяваха инвеститорите. Така например промишленото производство в Китай нарасна с най-ниските 4,5% от март насам. За сметка на това безработицата се повиши до максималното си ниво от февруари 2024 г. насам - 5,3 %. Ръстът на инвестициите в дълготрайни активи спадна от 3,6 на 3,4 на сто.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение
Наука и Здраве |БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
България |Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Икономика |Правителството разработва пакет от 15 мерки във връзка с по-високите цени на горивата
България |Български творци поздравиха Дара за успеха ѝ на „Евровизия“
България |Страдате от бърнаут? Опитайте да предефинирате успеха
Техники за успех |Историческа победа: Дара спечели Евровизия
България |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |МВФ: Данъчните реформи на Гърция предлагат ценни уроци за други страни
Икономика |Бургас заяви амбиции да бъде домакин на „Евровизия“ 2027
България |Илияна Йотова ще участва в Срещата на върха на Световния градски форум в Баку
България |Времето: Облачно с валежи, особено силни в североизточните области
България |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.