Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Шефът на Goldman Sachs определи ситуацията в икономиката на САЩ като крехка, оптимист e за новата администрация
Шефът на една от най-големите инвестиционни банки в света Goldman Sachs Дейвид Соломон смята, че състоянието на икономиката на САЩ е крехко. „Сега имаме истински коктейл от промени – някои от тях може да са много градивни за растежа, други може да го забавят“, казва Соломон, цитиран от в. „Файненшъл таймс“.
Той смята, че е „важно всичко да се балансира“. Главният изпълнителен директор на банката е „изключително оптимистично настроен“ за бъдещото икономическо развитие, като изрази увереност, че мащабната дерегулация на пазара, обещана от новоизбрания президент Доналд Тръмп, ще катализира бизнес инвестициите. Финансистът нарече обещаното от Тръмп подновяване на данъчните облекчения „стимулиращ фактор“.
В същото време Соломон предупреди за потенциалните последици от плановете на новата администрация за затягане на имиграцията, включително депортиране на милиони хора, живеещи незаконно в САЩ, и налагане на нови мита на търговските партньори. „Необходимо е да видят резултати от изпълнението“ на тези предложения, каза той. „Оптимист съм, но се намираме в по-несигурна позиция“, каза Соломон. „Правилата, наложени от администрацията на Джо Байдън, накараха изпълнителните директори да забавят инвестициите“, добави той. „Новата администрация "изпрати ясен сигнал, че иска да се отдалечи от това", допълни Соломон и подчерта, че определя този ход за „много конструктивен за растеж и инвестиции“.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Китай помага за задържане на цените на петрола под $100 за барел, но това няма да продължи дълго
Енергетика |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Най-старата банка в света Monte dei Paschi има купувач за 30 милиарда евро
Финанси |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |„Булгартрансгаз” планира да инвестира близо 1 милиард лева в развитие на газовата инфраструктура
Енергетика |Saint-Gobain България с нов главен изпълнителен директор
Мениджмънт | Advertorial |Кралската поща на Великобритания достави списание на мъж с 19 години закъснение
Любопитно |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.