Световната банка въвежда нова стратегия за увеличаване на икономическите възможности за жените

Световната банка въвежда нова стратегия за увеличаване на икономическите възможности за жените

Световната банка обяви в четвъртък нова стратегия за равенство между половете, насочена към насърчаване на икономическите възможности за жените и позволяване на участието им в глобалната икономика чрез социална защита и достъп до широколентов достъп и капитал, предаде Ройтерс.

Стратегията за равенство между половете 2024-2030 г., представена по време на годишните срещи на Международния валутен фонд и Световната банка във Вашингтон, поставя цели до 2030 г., които трябва да позволят на 300 милиона повече жени да използват широколентов интернет, който да им даде достъп до основни услуги, финансови услуги, образование и възможности за работа .

Освен това стратегията има за цел да подкрепи 250 милиона жени с програми за социална защита, насочени към най-бедните и най-уязвимите, и да предостави капитал на повече 80 милиона жени и предприятия, ръководени от жени.

„Когато увеличаваме икономическото участие на жените, това не само стимулира глобалната икономика, но и укрепва семействата и общностите“, каза президентът на Световната банка Аджай Банга в изявление. „Чрез икономическо овластяване ние изграждаме стълба от бедността и разширяваме надеждата и достойнството, доколкото е възможно.“

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?