Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Унгария и САЩ работят по пакет за икономическо сътрудничество
Унгария и Съединените щати ще се споразумеят за пакет за икономическо сътрудничество, който ще помогне на унгарската икономика и може да компенсира ефекта от евентуални мита на САЩ, заяви унгарският премиер Виктор Орбан, цитиран от Ройтерс.
Орбан, който дългогодишен поддръжник на президента на САЩ Доналд Тръмп, каза, че икономическият пакет ще разшири вече съществуващия политически съюз между Унгария и Съединените щати.
Той подчерта, че подобно икономическо споразумение ще помогне на Будапеща, дори ако между САЩ и Европейския съюз избухне търговска война.
Тръмп каза миналата седмица, че администрацията му скоро ще обяви мита от 25% върху стоки от ЕС, който според републиканския лидер е бил създаден, за да „прецака“ Съединените щати.
„Унгария ще претърпи загуби [в търговска война], както всички страни от Европейския съюз. Все още не знаем степента им, но можем да бъдем сигурни, че това ще се случи“, каза Орбан на годишната конференция на Унгарската търговско-промишлена камара.
Той добави, че Унгария има добри шансове да постигне споразумение с Вашингтон и че пакетът трябва да може да ограничи или напълно да отмени ефекта в Унгария на евентуална търговска война.
Унгарски официални лица вече преговарят за подновяване на данъчно споразумение между двете страни, което беше прекратено от предишната американска администрация, каза Орбан.
Други елементи от споразумението ще помогнат на Унгария да „компенсира, на национално икономическо ниво, загубите, причинени от митата на САЩ, наложени на Европа, и ще осигурят компенсация както в парично, така и в реално икономическо изражение“.
Въпреки че пряката търговска експозиция на Централна и Източна Европа към САЩ е ограничена, перспективите за растеж вероятно ще бъдат засегнати от германския автомобилен сектор, ако митата от 25%, предложени от Тръмп, влязат в сила, посочиха от S&P Global Ratings пред Ройтерс.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |ЕС запазва безплатния ръчен багаж и обезщетенията при закъснели полети
Свят |Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Хороскоп |На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанските барове се подготвят с още бира и персонал заради Световното по футбол
Любопитно |Модиляни, Климт и Пикасо на търг: една от най-скъпите колекции в Европа излиза на пазара
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Smallman с ново видео и нова песен
Култура | Advertorial |Липсващ протеин може би предизвиква част от случаите на аутизъм
Наука и Здраве |Крясъците на орангутаните могат да осветлят еволюцията на езика
Открития | Advertorial |ADVERTORIAL
Blink parking се превръща в естествения дигитален избор за плащане на паркирането в зона
cargo-partner разширява европейската си мрежа за автомобилен транспорт в отговор на нарастващото търсене и тенденциите за nearshoring
Коментари
Няма въведени кометари.