Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Външната търговия на страните от Г-20 се е увеличила през през първото тримесечие на 2023 г.
Обемът на външната търговия със стоки на страните от Г-20, се е увеличил през периода януари март 2023 г.след спад през предходните две поредни тримесечия. Това се посочва в доклад на Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР).
Износът на стоки от страните от Г-20 в доларово изражение през първото тримесечие се е увеличил с 2,2% спрямо предходните три месеца и възлиза на $4 трилиона 687,5 милиарда Вносът е намалял с 1,2% до $4 трилиона 727,5 милиарда, което се дължи главно на по-ниската енергия разходи.
Според ревизираните данни през четвъртото тримесечие износът е намалял с 3,2%, вносът - с 3%.
САЩ през периода януари-март са увеличили износа на стоки с 1%, страните от Европейския съюз - с 3%, Южна Африка - с 3,1%, Китай - с 8,6%. Междувременно Индия го е намалила с 0,4%, Аржентина - с 14,7%, а Австралия - с 1,1%.
Вносът в САЩ е нараснал с 0,5%, в Аржентина - с 4,8%, в Австралия - с 2,5%. В същото време той спада във Великобритания с 6,7%, в ЕС - с 1,1%, в Китай - с 0,7% и не се променя в Южна Африка.
Износът на услуги от страните от Г-20 през първото тримесечие по предварителни оценки е нараснал с 2,4%, вносът - с 4,9%, според доклада. Данните за търговията с услуги в момента са налични само за малко над половината от страните от Г-20.
През октомври-декември 2022 г. износът на услуги се е увеличил с 1,6%, вносът е намалял с 2,2%.
Създадена през 1961 г., ОИСР е една от водещите икономически организации в света, която включва 38 държави. Г-20 включва Аржентина, Бразилия, Австралия, Великобритания, Германия, Индия, Индонезия, Италия, Канада, Китай, Мексико, Русия, Саудитска Арабия, САЩ, Турция, Франция, Южна Африка, Южна Корея, Япония и Европейския съюз.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ООН: Земята е на ръба заради климатичните промени и идващия Ел Ниньо
Свят |Разходите за отработен час нарастват с почти 14%
България |Златото и среброто започват седмицата с нов спад
Финанси |Тръмп: Проведохме разговори с Иран за "пълно и окончателно" разрешаване на конфликта
Общество |Спад на борсите в Европа, STOXX 600 достигна четиримесечно дъно*
Финанси |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 23 до 29 март
Хороскоп |На днешната дата, 23 март. Имен ден празнува Лидия
На днешната дата |5-минутно правило срещу отлагане
Техники за успех |Броят на физическите магазини в Германия се очаква да падне под 300 000: онлайн търговията променя пазара
Бизнес |Времето: Облачно с превалявания от дъжд
България |Папа Лъв: Войната в Близкия изток е „скандал за човечеството“
Свят |Иран: Ормузкият проток остава отворен за всички, освен за враговете на Иран
Свят |Хиляди луксозни автомобили са блокирани на кенийския остров Ламу заради войната в Близкия изток
Автомобили |ADVERTORIAL
УниКредит дава начало на второто издание на ESG обучителната си програма си програма Skills for Transition
Системата на Кока-Кола в България с престижно отличие от БФБЛ за принос към обществото и устойчивото развитие
Коментари
Няма въведени кометари.