Amazon плаши с глоби служители за постоянна работа извън офиса

Икономика

Служителите на Amazon в САЩ са заплашени от глоби за постоянна работа от разстояние, вместо да се появяват в офиса, съобщава Financial Times. Служителите, които се противопоставят на практиката за връщане в офиса, са започнали да получават имейли.  В тях компанията ги уведомява, че работното им място "в момента не отговаря на очакванията" и че трябва да се присъединяват към колегите си в офиса поне три дни в седмицата. Имейлите също са били обсъждани в платформата за анонимни корпоративни съобщения Blind.

Компанията обясни, че съобщението е изпратено само до служители, които са идвали в офиса по-малко от три дни в седмицата, в течение на пет или повече от последните осем седмици. Някои служители съобщиха, че са получили имейла по погрешка и им е било предложено да изяснят редовното си присъствие в офиса в отделите за човешки ресурси. Въпросното електронно писмо от Amazon раздразни някои служители. „Това трябва ли да плаши хората?“, написа един от служителите във вътрешния чат на компанията.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ