Японската Yokohama Rubber купува подразделение на Goodyear за $1,5 млрд.

Икономика

Японската компания Yokohama Rubber е в напреднал етап на преговорите за закупуване на бизнеса с високопроходими гуми на американската Goodyear Tire & Rubber Co. за 1-1,5 млрд. долара, съобщава Bloomberg, позовавайки се на информирани източници.

Други компании също наддаваха за закупуване на сегмента на OTR гумите на Goodyear, но в крайна сметка се оттеглиха от преговорите.

Според един от източниците Yokohama обсъжда с банките финансирането на сделката.

През ноември 2023 г. Goodyear заяви, че планира активно да проучи стратегически алтернативи за своя бизнес с химикали, марката гуми Dunlop и сегмента OTR.

Гумите за извънпътна техника се използват в строителството, пристанищата, минното дело и други отрасли.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Президентът на UEFA Чеферин оттегли кандидатурата си за шеф на FIFA
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Сутрешният ритуал, който помага на мениджърите да бъдат по-продуктивни и да избегнат прегарянето
Застрашават ли дроновете търговското корабоплаване в Черно Море?
Застаряващото население на Германия тласка социалните разходи до рекордно високи нива
Световни шампиони купиха футболен клуб, чиято стойност се е увеличила 60 пъти за шест години
На днешната дата, 25 август. Рождениците днес
Звездите за бизнеса от 24 до 30 август: Фокусът преминава от големите обещания към конкретните резултати