Apple за първи път затваря магазин в Китай

Икономика

Американската компания Apple за първи път ще затвори свой фирмен магазин в Китай. Според 21st Century Business Herald, магазинът на Apple, разположен в Далян, ще затвори на 9 август. Компанията не посочва причина за затварянето. Магазинът в Далян отваря врати през октомври 2015 г. Това е първият официален магазин в Далян и вторият в североизточната китайска провинция Ляонин.

Според финансовите отчети на Apple за второто тримесечие на фискалната 2025 година, приходите възлизат на 95,36 милиарда долара, което е с 5% повече от година по-рано. В същото време приходите в континентален Китай възлизат на 16 милиарда долара, което е с 2% по-малко от година по-рано.

Според аналитичната компания IDC, Huawei е доставила 12,5 милиона смартфона на китайския пазар през второто тримесечие на тази година, заемайки пазарен дял от 18,1% и превръщайки се в лидер по продажби. Китайските компании Vivo, OPPO и Xiaomi заемат съответно второ, трето и четвърто място.

Apple заема пето място, с 13,9% от пазара. През четвъртото тримесечие на 2024 г. Apple се класира на първо място по продажби на смартфони в Китай, заемайки пазарен дял от 17,4%.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Пентагонът създаде централизиран команден център за дронове
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев