Британски регулатор проверява сделка на Amazon за 1,7 млрд. долара

Икономика

Британският орган за конкуренцията и пазарите (CMA) ще провери сделката на американския онлайн търговец на дребно Amazon.com Inc. за производителя на потребителски роботи iRobot Corp.

Amazon обяви придобиването на iRobot, която произвежда по-специално роботизирани прахосмукачки, за 1,7 милиарда долара през август 2022 г., надявайки се, че това ще  помогне да укрепи позицията си на пазара за интелигентни домашни устройства.

CMA планира да види дали сделката ще намали значително конкуренцията на пазара на свързани устройства в Обединеното кралство.

През септември iRobot съобщи, че Федералната търговска комисия на САЩ (FTC) официално е изискала документи от двете компании, за да обоснове целта и мотивацията за сделката. Тогава iRobot отбеляза, че и тя, и Amazon си сътрудничат с FTC.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 1 март. Честита Баба Марта! Имен ден празнуват Марта, Мартина, Мартин
Десетки полети в Близкия изток бяха отменени, а пътниците останаха блокирани
Великобритания твърди, че ирански ракети са изстреляни срещу Кипър. Никозия отрича
Времето: Очаква ни топъл и слънчев ден
Иран потвърди смъртта на аятолах Али Хаменей
Неизвестно за известните: Изобретател на пароструйката прави фурор със статуята на Христос в Рио и пл. „Св. Петър“ в Рим
Иранският министър на отбраната и командващият революционните гвардейци са били убити
МВнР отправи предупреждение към българските граждани в региона на Близкия Изток