Германският технологичен бранд METZ стъпва на българския пазар

Икономика

Висококачествените технологични продукти на немския бранд METZ вече са достъпни за българските потребители. Създадената преди 86 години компания има над 5 млн. продадени телевизори в Германия, което  означава, че 15% от домакинствата в страната са собственици на техен приемник.

„Предприемаческият дух и изключитeлното отношение към детайла  и качеството печелят доверието на потребителите още със създаването на METZ. Дори през Втората световна война компанията не спира дейността си. През 1947 г. на пазара се появява първото радио METZ, което предизвиква искински фурор, заради забележителният си дизайн. Три години по-късно се появява и първият телевизор масово производство. През 1960 година METZ представя на технологичното изложение в Берлин своя първи цветен телевизор. Следват години на истинска експанзия и възход на компанията, съчетани с внедряването на редица иновации в продуктите. Като един от двигателите на технологичната индустрия в Европа, компанията отбелязва 85-тия си рожден ден именно на IFA.”, разказа за историята на METZ главният технологичен директор на компанията Манфред Билещайн.

През 2018 г., METZ обединява усилия с технологичния гигант SKYWORTH, поставяйки си амбициозната задача да се превърне в Топ 3 телевизионен бранд за Европа.

„Комбинацията между доказаното немско качество и технологичните иновации и разработки на  SKYWORTH ни дават възможност да предложим изключително силно портфолио от продукти на милионите ни потребители в Европа.“, коментира Стивън Уанг, Metz Branch General Manager.

Отдадени на иновациите, SKYWORTH са компанията, която разработва и пуска в продажба от първия OLED телевизор до първия 8К OLED на китайския пазар. Широкото портфолио от продукти на компанията включва от умни електроуреди за дома, през фотоволтаици до електромобили и различни смарт решения за бизнеса.

„С отварянето на офис в България, ние ще имаме тук хъб от професионалисти, които ще отговарят за продажбите, веригата на доставки и след продажбеното обслужване на Балканите. Така ще разширим присътвието и удовлетвореността на клинетите ни в Европа. Към момента продуктите с бранда METZ се продават на 24 пазара на Стария континент. “, коментира  Стивън Уанг.

Със създаването на логистична база  в България компанията ще гарантира най-бързата доставка в страната в рамките на същия ден до техните партньори. Гарантирано немско качество на обслужване ще има и при следпродажбената подръжка, като в случай с проблем сервизните услуги ще бъдат извършвани в рамките на 15 дни.

„METZ стъпва на българския пазар с широко портфолио от висок клас смарт телевизори, които са достъпни в търговската мрежа и онлайн. Всички модели се отличават с изключително високо немско качество и много технологични иновации.“, коментира Петър Стойнев мениджър продажби за България.

Най-отличителните иновации са мощният процесор Chameleon Extreme 3.0, който гарантира изключителна картина с помощта на AI и магичен звук благодарение на 2.1.2 съраунд система със събуфер. Новата технология на екрана QLED+ води до промяната в структурата на панела и допринася за качеството на картината и дългия живот на телевизорите. Сред смарт тлевизионните приемници на българския пазар е и 4К моделът с 144 Hz опресняване, който е истинско бижу за геймърите, заради приемането на команди в реално време. Предлаганите у нас телевизори са с разработени с грижа за очите с редуцирано излъчване на вредна синя светлина и без трептене. Изцяло металният корпус ефективно разсейва излъчваната топлина без нуждата от допълнителни вентилатори. С вградената операционна система на Google всеки потребител може да се наслади на удобно персонализиране на профилите на цялото семейство и  улеснен достъп до широк спектър от съдържание.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Тестват човешката коса като бариера за филтриране на нефт и пластмаси от океана
Джони Деп води преговори за участие в шестата част на знаковата поредица „Карибски пирати“
Екстремните горещини в Италия се отразяват пагубно върху пазара на пармезан
ЕЦБ предупреждава: Очаква се корекция на пазара заради бума на AI акциите
Защо вече не можете да си позволите да игнорирате личния брандинг?
На днешната дата, 18 август. Рождениците днес
Звездите за бизнеса от 17 до 23 август: Време за нови цели и амбициозни проекти
Основният спонсор на "Евровизия" се оттегля от конкурса
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Бившият главнокомандващ на украинската армия не вижда перспектива Украйна да се присъедини към НАТО
Най-голямата карта на Вселената с близо 4 млрд. обекта разгадава природата на тъмната материя
Ефремова заяви, че няма да допусне запазване на настоящото ниво на минималната работна заплата от 1 януари 2027 г.
Франция ще строи шест нови АЕЦ
С решение на борда: Центърът „Кенеди“ във Вашингтон си връща името на Тръмп
Великобритания намалява директната помощ за страните от Африка с повече от 40%
След 50 г. в космоса: NASA намери начин апаратът Voyager 2 да продължи пътуването в междузвездното пространство
Швеция понижава възрастта за наказателна отговорност за деца на 14 години
Д-р Венета Павлова, собственик на дентална клиника „ЕО Дент“
Частично бедствено положение е обявено в резерват "Сребърна"
Кратка история на автомагистрала „Тракия”
Прехвърлиха 1,8 млн. куб. м вода от Дунав към езерото „Сребърна“, обстановката остава сложна
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Ирак може да напусне ОПЕК заради спор за квотите за добив на петрол
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Куба отбелязва 100 години от рождението на Кастро на фона на тежка криза
ВСС дава над 103 000 евро за наем на зала за изборите на нови членове на кадровата структура
Какво да направите, когато най-добрият ви служител загуби мотивация?
Защо хората напускат работа? Всичко опира до четири думи
Forbes: Урсула фон дер Лайен е най-влиятелната дама в света