Jet2 възнаграждава хиляди служители с бонуси на стойност 58 милиона паунда под формата на акции

Jet2 възнаграждава хиляди служители с бонуси на стойност 58 милиона паунда под формата на акции

Повече от 5700 служители, участвали в първата схема ShareSave, стартирана през 2022 г., ще се възползват от значителни бонуси, след като схемата достигна падеж в началото на октомври.

Значителната възвръщаемост идва след 84% скок в цената на акциите на фирмата от създаването на схемата, като началната цена, на която служителите са могли да закупят акции, е била £7.66. Този растеж е генерирал над 26 милиона паунда печалба от инвестициите на персонала, пише Independent.

Служителите, които са инвестирали максималната месечна сума, могат да спечелят 15 261 паунда, ако изберат да продадат акциите си.

Работещите в компанията също така могат да изберат да запазят акциите си и да реинвестират, вместо да теглят потенциалните печалби.

Стив Хийпи, главен изпълнителен директор на Jet2, каза: „Продължаваме да растем и да успяваме, като се фокусираме върху простата философия: хора, услуги, печалби. Радваме се, че нашите трудолюбиви колеги могат да споделят успеха, който самите те помогнаха да създадем.

„Тяхната страст и неуморна отдаденост на предоставянето на водещо в индустрията обслужване е това, което движи нашия постоянен успех, така че сме изключително доволни да видим, че този труд се възнаграждава чрез нашата схема ShareSave.“

Миналият месец Jet2 съкрати зимната си програма за полети и заяви, че печалбите ще бъдат в долния край на прогнозите, след като предупреди за „труден“ пазар.

Компанията, чиято реклама използва песента Hold My Hand на Jess Glynne, превърнала се в тренд в социалните мрежи, обяви, че ще намали броя на местата за продажба с 200 000, до 5.6 милиона за предстоящия зимен сезон. Въпреки това, това все още е 9% повече спрямо предходната година.

Jet2 отбеляза, че потребителската среда е по-несигурна, а туристите предпочитат да резервират билетите си по-близо до датата на отпътуване. 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Зеленски в извънредно обръщение: Украйна е изправена пред труден избор, но и най-твърдият метал се огъва
Кметът Васил Терзиев: Целта ни е паркомясто в София да се намира за по-малко от 10 минути
Вицепрезидентът Ванс: Фантазия е да се мисли, че Украйна може да победи с повече пари и оръжия от САЩ
Срещата на Г-20 в Йоханесбург започна, но със знакови отсъствия
Изследване: Окото може да се „рестартира“ и да възстанови увреденото зрение
Тръмп смята, че 27 ноември е подходящ краен срок Украйна да приеме мирния план
18+: Pornhub поиска от техногигантите механизъм за контрол на възрастта
Украйна и САЩ започват разговори в Швейцария по мирния план на Тръмп