Mozilla ликвидира подразделението си за свободен и отворен интернет

Mozilla ликвидира подразделението си за свободен и отворен интернет

Организацията с нестопанска цел Mozilla Foundation, която управлява проекти и определя политиката на разработчика на браузъра Firefox, обяви, че ще съкрати 30% от своя персонал като част от необходима реорганизация, съобщава The Verge.

За да увеличи гъвкавостта и да се адаптира към промените в структурата на организацията, Mozilla Foundation реши да ограничи дейностите на някои проекти, като се фокусира върху бъдещи цели. Като част от реорганизацията, Mozilla Foundation ликвидира подразделението Mozilla Advocacy, което участваше в глобални програми и защитаваше свободния и отворен интернет. Основната работа на звеното беше свързана с поддържане на образователна дейност в областта на защитата на личната информация и изграждане на здравословна среда в Интернет. Компанията го нарече отдел „здравословен интернет“.

По неофициални данни Mozilla Foundation има около 120 служители. Ще бъдат съкратени около 40 души. Това е втората вълна от съкращения тази година. През февруари бяха уволнени още 60 служители на корпорацията Mozilla, която разработва браузъра Firefox. Говорител на Mozilla обясни, че с настоящите промени компанията възнамерява да измести приоритета на разпределението на ресурсите към продукти като Firefox Mobile, където има значителни възможности за растеж.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Лидерите на ЕС одобриха предложението България да приеме еврото от 1 януари 2026 г.
Естония е готова да приеме самолети на НАТО с ядрени оръжия на борда
От ГЕРБ отговориха на критиките на президента Радев
ЕС удължи санкциите срещу Русия, но не прие нов пакет
Зам.-кметът по финансите на София: Успех е, че върнахме бюджета и го преразгледахме
The Guardian: Централите на слънце и вятър в Китай са с капацитет, колкото производство на ток в Турция и Индонезия
Легендата Ана Уинтур, прототип на „Дяволът носи Прада“, се оттегля от главен редактор на сп. Vogue след 37 г.
Ердоган: Тръмп се съгласи на преговори в Турция за Украйна с участието на Путин