Nestle се фокусира върху основния си бизнес, оставя здравословните добавки

Икономика

Швейцарският хранителен гигант Nestle се пренасочва към основния бизнес на групата, след като се отклони към сегменти като здравословните добавки, които „отслабиха структурата на организацията“. Това заяви главният изпълнителен директор Лоран Фрейкс, цитиран от Financial Times в четвъртък, предаде Reuters.

Фрейкс, който пое ръководството на компанията през септември, заяви пред вестника, че не вижда предимствата от свиването на портфолиото на компанията, освен в сегменти, където Nestle не е в позиция да спечели. „Мисля, че никога не бива да забравяме, че сливанията и придобиванията не са стратегията“, казва той.

В друго интервю по-рано тази седмица, Фрейкс заяви, че Nestle възстановява пазарния си дял в САЩ, въпреки опасенията, произтичащи от налагането на тарифи от администрацията на Тръмп на ключовите ѝ търговски партньори миналия месец.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Саудитска Арабия се опитва да създаде международна коалиция за защита на корабоплаването в Червено море
Детектив ветеран споделя какво трябва да направите, когато усетите, че някой ви лъже
На днешната дата, 30 юли. Рождениците днес
Времето: Слънчево и ветровито
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Трима пожарникари загинаха в Гърция, докато горските пожари опустошават Европа
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства