Новият шеф на UnitedHealth ще получава по 1 млн. долара на година

Новият шеф на UnitedHealth ще получава по 1 млн. долара на година

Новият главен изпълнителен директор на UnitedHealth Group Inc. Стивън Хемсли ще получава 1 милион долара годишна основна заплата, както и еднократна награда от 60 милиона долара под формата на акции, след като се завърне начело на изпадналата в затруднения застрахователна компания, предаде Блумбърг.

Хемсли, председателят на борда на директорите на компанията и бивш главен изпълнителен директор, ще получи и допълнителни лични осигуровки след убийството на висшия застрахователен директор на UnitedHealth Брайън Томпсън през декември, според подаден в сряда документ.

Във вторник UnitedHealth неочаквано замени главния изпълнителен директор Андрю Уити, който подаде оставка „по лични причини“. Уити уведоми компанията за решението си да се оттегли в понеделник, съобщиха от компанията, отбелязвайки, че той ще продължи да бъде старши съветник на застрахователя.

Компанията също така отмени прогнозата си за печалбите за 2025 г., което доведе до спад на акциите ѝ с 18% и намаляване на пазарната ѝ капитализация с 61 милиарда долара. Шокиращите разкрития повдигнаха въпроси как компания, която някога смятана за сигурен залог от инвеститорите, е допуснала толкова грешни прогнози за разходите си.

72-годишният Хемсли се присъединява към UnitedHealth за първи път през 1997 г. и е бил главен изпълнителен директор около десетилетие, започвайки през 2006 г. През целия му мандат растежът на компанията се увеличава рязко, тъй като тя се разширява в области като фармацевтични обезщетения и предоставяне на здравни грижи.

Като част от промяната, Хемсли ще спре да получава възнаграждение като член на борда. Той също така няма да получава годишна парична награда.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изгубени в превода: Как Африка се опитва да преодолее езиковата бариера в областта на изкуствения интелект
Мъск твърди, че роботите Optimus ще спасят Tesla. Много от тях обаче все още не работят
Какво е любовта според децата
На днешната дата, 5 септември. Имен ден празнуват Захари, Захария, Захарина, Зара, Елисавета
Бизнесът не е бойно поле - най-добрите шефове споделят 8 вярвания
Фотоконкурс за Хелоуин в българското приложение за iPhone
Шефът на НАТО предупреждава, че Китай и Русия се готвят за „дългосрочна конфронтация“
Китаец измисли компютърна мишка за крак