Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Основателят на Zara купи склад в Нидерландия за 105 млн. евро
Испанският бизнесмен Амансио Ортега, основател на компанията майка на Zara Inditex, купи склад в Нидерландия за 105 млн. евро, съобщи компанията му за частни инвестиции Pontegadea, цитирана от Reuters.
Покупката, която беше обявена първо от имотния сайт React News и по-късно бе потвърдена от говорител на Pontegadea, се прибавя към инвестициите на Ортега в европейския логистичен сектор, след като той вложи над 1 млрд. долара в разпределителни центрове в САЩ миналата година.
Складът се намира в югоизточния град Венло, на брега на река Мьоз близо до германската граница, и е с площ от 103 хил. кв. м, допълни говорителят. Сделката става в момент, когато 87-годишният милиардер придоби сграда в центъра на Лондон, където преди се помещаваха офисите на ВВС, за около 105 млн. долара през април, както и луксозна жилищна сграда в Дъблин за 108 млн. долара през март.
Покупките на Pontegadea през последните години включват също множество жилищни и офис сгради във Великобритания, САЩ и Канада като част от стратегия за разширяване и разнообразяване на голям портфейл с имоти на стойност над 15 млрд. евро през 2021 г. Тази година Ортега трябва да получи дивиденти за близо 2 млрд. евро чрез дела си от 59% в Inditex.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Турция и Австралия искат 35% от световната енергия да бъде електрифицирана до 2035 г.
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Дигитален проект възстановява разпръснатите ръкописи на Леонардо да Винчи
Любопитно |Цитат на деня
Цитат на деня |Любомир Качамаков: Необходимо е ясно, предвидимо и устойчиво планиране
5-а годишна конференция за строителство и инвестиции |Дончев: Джобът на българите няма да олекне заради новия дълг
Финанси | Advertorial |Пет мъртви бебета открити в семейна къща във Франция
Общество |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.