Roche купува фармацевтичната компания Telavant за $7,25 млрд.

Roche  купува фармацевтичната компания Telavant за $7,25 млрд.

Швейцарският фармацевтичен производител Roche Holding постигна споразумение за придобиване на фармацевтичната компания Telavant Holdings от Roivant Sciences и Pfizer Inc.

Roche ще плати 7,1 млрд. долара веднага и още 150 млн. долара в близко бъдеще, ако бъдат постигнати определени цели за лекарството RVT-3101, се казва в изявление на компанията.

Telavant е създадена миналата година като съвместно предприятие между Roivant и Pfizer за разработване и предлагане на пазара на лекарството RVT-3101 в САЩ и Япония. Лекарството е предназначено за лечение на възпалителни заболявания на червата, хронично заболяване на стомашно-чревния тракт, и в бъдеще може да се използва за лечение на други заболявания.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
Деница Сачева: Следващата седмица ще има нов Съвет за тристранно сътрудничество, на който вероятно ще бъдат обсъдени всички параметри на бюджета
ДНК разкрива какво наистина е убило армията на Наполеон
Великобритания изпраща военни експерти и техника на Белгия за борба с дронове
Китай временно облекчава ограниченията за износ на чипове на Nexperia за гражданска употреба
Южна Корея намалява данъка върху дивидентите и планира по-строги цели за намаляване на емисиите до 2035 г.
Основните храни и плодове у нас поскъпват, докато зеленчуците поевтиняват
Учени откриха бактерии, които ядат пластмаса в океана