Собственикът на Ray-Ban обяви за интерес на Google за партньорство след успешен проект с Meta

Собственикът на Ray-Ban обяви за интерес на Google за партньорство след успешен проект с  Meta

Френската EssilorLuxottica, собственик на марката за очила Ray-Ban, заяви, че Google и други големи технологични компании проявяват интерес към партньорство с нея след успешното сътрудничество с Meta Platforms.
Компаниите съвместно пускат смарт очила Ray-Ban, базирани на технологията Meta AI. Продажбите на това устройство надминаха очакванията на партньорите.
Миналата седмица в. The Wall Street Journal съобщи, че Meta води преговори за закупуване на 5% дял в EssilorLuxottica.

Главният изпълнителен директор на френската компания Франческо Милери каза по време на конферентен разговор с инвеститори, че EssilorLuxottica е знаела за намеренията на Meta. Според него американската компания може да закупи ценните си книжа на свободния пазар.
EssilorLuxottica приветства всички инвеститори, но не възнамерява да издава допълнителни акции на Meta, каза Милери. Партньорството между двете компании е силно и не изисква покупки на акции, каза Франческо Милери.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Правителството предложи Румен Спецов за особен търговски представител в „Лукойл Нефтохим“
Теодор Георгиев, Нестле България: Гората не расте за ден, но живее за поколения
САЩ започват голяма военна операция „Южно копие“ срещу латиномериканските наркокартели
Ваксината срещу варицела влиза в задължителния календар
На днешната дата, 14 ноември. Имен ден празнуват Филип, Фильо, Филка
Борисов: България може още днес да получи дерогация за санкциите срещу руския петрол
Мафията в TikTok: Как престъпните групировки използват социалните мрежи за набиране на кадри?
Икономиката на България с ръст от 3,2% през третото тримесечие