Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Спират от продажбите на два модела на Apple Watch в САЩ заради възможно нарушаване на патенти
Американската Apple Inc. временно ще премахне два модела Apple Watch от продажба в САЩ заради възможно нарушаване на патентните права на Masimo в сектора на медицинските технологии, пише Barron's.
По-специално, Apple ще спре продажбите на Apple Watch Series 9 и Apple Watch Ultra 2 на Apple.com на 21 декември и в търговските обекти след 24 декември. И двата модела обаче ще останат достъпни за клиенти извън Съединените щати.
По-рано през 2023 г. Американската комисия по международна търговия (ITC) установи, че Apple е нарушила патента на Masimo за устройство за измерване на нивата на кислород в кръвта. Apple Watch има подобна функция.
Президентът на САЩ Джо Байдън има срок до 25 декември да одобри или отхвърли присъдата на ITC. Apple заяви, че предприема тези предпазни мерки, в случай че присъдата остане в сила.
През последната фискална продажбите на нApple на умни часовници възлизат на 19,6 милиарда долара.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
МАЕ: Европа разполага със самолетно гориво за около 6 седмици
ЕС |Военният флот на Индонезия преминава на гориво от палмово масло
Свят |Нови 400 км и 11 ключови туристически локации ще бъдат премаркирани през тази година
Любопитно |Иван Маджаров: У нас финансирането на здравеопазването не е на европейско ниво
Политика |Видеокаст „Context by Мениджър”, Епизод 1: Глобалните сътресения и ефектът върху България
Общество |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Слаби валежи от дъжд в Рило-Родопската област
България |Fanta се обръща към геймърите с активации по случай годишнината на Xbox
Маркетинг |Digital age: Техно пробиви и открития
Технологии |На днешната дата, 16 април. Рождениците днес
На днешната дата |Най-големите развлекателни франчайзи: Първа част
Бизнес |В ЕЦБ клонят към запазване на лихвите без промяна на заседанието този месец
Икономика |Ekonomim: Конфликтът в Близкия изток превърна Истанбул в център за зареждане на самолетите с гориво
Свят |ADVERTORIAL
Програмата „Капка по капка“ спечели наградата „Инвеститор в околната среда“ в Годишните награди за отговорен бизнес
United Group разшири оптичната си мрежа в региона с напълно изградения подземен оптичен кабел между Атина и Солун
Коментари
Няма въведени кометари.