Volvo ще произвежда по около 250 000 електромобили годишно в Словакия

Volvo ще произвежда по около 250 000 електромобили годишно в Словакия

Шведската автомобилостроителна компания Volvo Cars планира да построи нов завод в Словакия. Това съобщи словашкият министър на икономиката Рихард Сулик, цитиран от Асошиейтед прес.

Предприятието ще бъде изградено в Кошице, вторият по големина град в Словакия. Правителството на страната ще отпусне на Volvo около 20% от средствата, които ще бъдат вложени в изграждането на завода, каза Сулик. Проектът се оценяват на 1,2 милиарда евро. 

Предвижда се в завода да се произвеждат по около 250 000 електрически автомобила годишно. Очаква се в него да бъдат разкрити около 3300 работни места. 

Планирано е изграждането му да започне през 2023 г., а първите автомобили да слязат от поточните му линии през 2026 г. Целта на Volvo е до 2030 г. компанията да премине към производството само на електрически автомобили, отбелязва АП.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
Визита в Шотландия: Тръмп предупреди Европа да спре „ужасното нашествие“ от мигранти
Пеевски: КПК трябва да бъде закрита, за да престанат фалшивите драматургии, че била бухалка
На днешната дата 26 юли. Имен ден празнуват Параскева, Парашкева
Сръбските власти затвориха ресторант на световния режисьор Емир Кустурица в eтноселото Дървенград
Нова епизод: Черният леопард забелязан до шуменския кв. „Мътница“, местните жители са предупредени
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
CNN: Сблъсъкът на астероида „Убиец на градове“ с Луната е опасен за сателитите и астронавтите