Yettel е сред първите 6 в Топ 100 на най-добрите работодатели в България

Икономика

За поредна година Yettel затвърди челни позици в класацията „Топ 100 нaй-дoбpи paбoтoдaтeли в България“, нареждайки се на шесто място в подреждането за 2023 г. и на първо сред телекомите у нас. Ежегодният индекс на Career Show отличава най-добрите работодатели в страната за ycилията им в посока развитие на таланти и създаване на благоприятна работна среда.

„Все повече хора търсят професионално занимание и работа в компании, близки до тяхната ценностна система. Вярваме, че Yettel прави разликата с нашия категоричен ангажимент към околната среда и устойчивото бъдеще и с възможността, която даваме на хората да се развиват и сами да създават работната си среда, коментира Галина Чулева, главен директор „Управление на хора и култура“ в Yettel.

Yettel работи активно в посока на обогатяване на списъка със социални придобивки за служителите, които имат възможност регулярно да споделят мнения и идеи във вътрешни проучвания по темата. Силен e фокусът на компанията върху стимулирането на професионалното израстване и възможността за увеличаване на компетенциите с вътрешни инициативи: безплатен достъп до виртуалната платформа за самостоятелни обучения LinkedIn Learning, годишни образователни грантове на стойност 100 хил. лева за образователни квалификации като EMBA и сертифициране от ACCA, CIM, PMP, обучения за отговорно поведение към околната среда.

Концепцията за живот в баланс е в основата на цялата стратегия за марката, продуктите и хората, и дава посоката и на инициативите за служители. На тяхно разположение в централния офис 2 пъти седмично има тренировки с power fit треньор, масаж, както и възможност за участие в най-различни външни и вътрешни спортни активности – маратони, тенис и футболни турнири и др. Компанията организира и доброволчество, вътрешни събития и уебинари на разнообразни теми като „Дни на здравето“, базари за дрехи, играчки, книги, инициативи в помощ на служителите като „Академия за лични финанси“. Идеите за много от тях идват от изключително активните клубове по интереси (ESG Crew, Balance Crew) на Yettel, с помощта на които служителите имат шанса сами да изграждат бранда и неговата култура. 

Една от ключовите работодателски инициативи на оператора е социалната програма Side by Side, която дава шанс на хора с различни възможности да добият реален професионален опит и успешно да се реализират на трудовия пазар. В подкрепа развитието на младите таланти е платената стажантска програма на телекома Hub by Yettel, благодарение на която студенти и младите специалисти получават ценен практически опит и възможност за кариерен старт в Yettel. Израз на стремежа на компанията да предоставя най-доброто за своите служители е и мини стажантската програма „Втора смяна“ за деца на служители на компанията, насочена към ранното кариерно ориентиране на младежите и в помощ на родителите.

Класацията „Топ 100 най-добри работодатели в България“ за 2023 г. е съставена на база получените награди от престижния конкурс за най-добър работодател - Career Show Awards за последните 4 години. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Великобритания продължава да чупи рекорди по тежки горещини
Европа е изправена пред недостиг на ракети носители до 2030 г., предупреждава шефът на космическата агенция
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
Гръцка платформа сравнява цените на стоките и в България
Балеарските острови затягат сигурността по суша, море и въздух преди пълното слънчево затъмнение
Меси ще съди медиите за нарушаване на личния живот на погребението на баща му
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Иран постави нови условия за отварянето на Ормузкия проток
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
Как да подходите при конфликт между вашите ценности и изискванията в работата?
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток
Пица, паста, протеини и картофи – как италианските деца станаха толкова затлъстели
До 7,15% годишна доходност: Румъния привлича спестяванията на гражданите с нови държавни облигации
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
"ЕМКО": Изключва се човешка грешка за взривовете във военния завод край Трявна
Севернокорейска хакерска група разработва инструменти с изкуствен интелект за кибератаки
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка